O nás

Spoločnosť BREN s.r.o. bola založená vo februári 1991 ako technicko-inžinierska kancelária, ktorá sa zaoberala najmä marketingom a vývojom v oblasti prepravnej techniky.

Na túto činnosť nadviazala spolupráca s ROR Rockwell, britským výrobcom náprav pre prípojné vozidlá. Dovoz náprav a originálnych náhradných dielov ROR a zabezpečenie ich servisu bol koncom 90. rokov rozšírený o sortiment náhradných dielov značky MERITOR, ktorá sa stala priamym pokračovateľom Rockwell Automotive. Dnes je firma MERITOR súčasťou spoločnosti ArvinMeritor, ktorá patrí so svojimi 120 podnikmi v 25 krajinách medzi najväčších svetových výrobcov komponentov pre automobilový priemysel. Do portfólia ArvinMeritor patrí aj bývalý Lucas HVBS a belgická firma TRUCK TECHNIC, zaoberajúca sa najmä výrobou a predajom dielov bŕzd a vzduchových systémov nákladných vozidiel.


Spoločnosť BREN je oficiálnym distribútorom ložísk TIMKEN pre nákladné a úžitkové vozidlá a autobusy.

Firma BREN je schváleným distribútorom sortimentu dielov spoločnosti ArvinMeritor CVA, ktorá je zodpovedná za dodávku dielov nákladných a úžitkových vozidiel a autobusov. Tento sortiment zahŕňa originálne diely hnacích náprav, bubnových aj diskových bŕzd, nehnacích náprav a pruženia ROR, ďalej náhradné diely pre široké spektrum nákladných vozidiel a autobusov – brzdové kotúče a bubny, brzdové doštičky a obloženie, diely kotúčových bŕzd MERITOR, KNORR, WABCO, brzdové kľúče pre nápravy BPW, SAF, HENDRICKSON, SMB, brzdové čeľuste pre nápravy BPW, SMB, vzduchové pružiny pruženia, samonastaviteľné brzdové páky, krížové čapy kardanových hriadeľov a diely vzduchových rozvodov nákladných vozidiel.


Od roku 2009 sú súčasťou portfólia spoločnosti BREN aj prípojné vozidlá talianskeho výrobcu BERTOJA, zahŕňajúce najmä vozidlá pre špeciálnu prepravu (podvalníky).


Firma BREN má sídlo a centrálny sklad v Českej republike v Brne. Pre zlepšenie služieb zákazníkom v Slovenskom republike bola v roku 2007 založená rovnomenná firma so sídlom v Banskej Bystrici. Našimi obchodnými partnermi sú viaceré autorizované servisy a celoslovenskí autobusoví prepravcovia.